NTP Server|Time Server|ان تی پی سرور
تایم رور ساخت ایران

در دنیای امروز زمان اهمیت ویژه ایی دارد. البته منظور از زمان ، زمان دقیق و قابل اتکاء است؛ به این دلیل سازمانها در پی سیستمی هستند که زمان کلیه تجهیزات سازمان را با مرجع جهانی زمان در ایران هماهنگ و یکسان نمایند. به همین منظور سرورهای زمان یا Time Server با قابلیت اتصال به سیستم های تنظیم زمان ماهواره ای مرجعی مناسب و قابل اتکا به نظر می آید.

از این رو شرکت فنی مهندسی ارتباط نیرو به عنوان اولین تولید کننده NTP Server در ایران، سیستم های یکپارچگی زمان این شرکت را به شما پیشنهاد می نماید.

NTP یا پروتکل زمان تحت شبکه یکی از قدیمی ترین پروتکلهای مورد استفاده در شبکه های مبتنی بر IP است که در سال ۱۹۸۵ NTP توسط David L. Mills در دانشگاه Delaware طراحی و ایجاد شد و در حال حاضر نسخه ای که مورد استفاده قرار دارد NTPv4 می باشد.با استفاده از این پروتکل امکان هماهنگ نمودن و استفاده از ساعت دقیق در حد ساعت اتمی در شبکه های کامپیوتری بوجود می آید.

معمولا در شبکه یا هر سیستم متصل به شبکه جهانی با اتصال به یک تایم سرور امکان تنظیم دقیق ساعت آن سیستم یا سیستمهای آن شبکه بوجود می آید.

NTP از ساعت هماهنگ جهانی یا Coordinated Universal Time (UTC) که یک استاندارد زمان از نوع اتمی است جهت هماهنگی ساعت کامپیوتر ها در حد میلی ثانیه استفاده می کند.

 

لزوم استفاده از NTP Server