ساعت های مرکزی و تحت شبکه آنالوگ و دیجیتال
ساعت های مرکزی آنالوگ و دیجیتال

(ساعت های مرکزی آنالوگ و دیجیتال)

 

 

 

در عصر امروز، زمان قلب تپنده سیستمها جهت انجام وظایف براساس نظم سیستماتیک میباشد. براین اساس و با مجتمع سازی تکنولوژی های دنیا بر روی بستر شبکه و اینترنت، سیستم زمان نیز بعنوان قلب تپنده واحدی انجام وظیفه مینماید. اکثر سیستمهای مجموعه ها و پروژه ها در اقسا نقاط کشو‎ها براساس ریتم دریافتی از یک مرکز مشخص عمل می نمایند و ساعات براین محور تنظیم شده است. ساعت مرکزی (ساعت های مرکزی آنالوگ و دیجیتال) نه تنها نمایشگرهایی جهت اعلان ساعت به مخاطبین است، بلکه محرک تمام سیستمهای الکتریکی برای همزمانی و صحت عملکرد آنها می باشد.ساعت مرکزی  یک سیستم مطمئن برای سنکرون کردن نمایشگرها و یا سایر دستگاه‌هایی است که زمان دقیق آنها در جریان کار یک سازمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ساعت مرکزی ساعت، مانند اغلب سیستم‌های ساعت مرکزی دیگر، مرجع زمانی مورد استفاده از طریق GPS یا NTP Server تأمین می‌شود.

        بطور کلی هر گاه که به دنبال ساعت می‌گردید، انتظار مواجه شدن با ساعتی گرد و عقربه‌ای را دارید! در واقع می‌توان گفت که چشم انسان به ساعت‌های عقربه‌ای بیشتر آشنا است و تشخیص وقت روز از روی ساعت عقربه ای به آسانی صورت می‌گیرد.
آنچه شرکت ارتباط نیرو در خصوص طراحی و ساخت ساعت های مرکزی آنالوگ و دیجیتال تحت شبکه لحاظ کرده است، استفاده از همین ویژگی است. این ساعت‌ها با ظاهر آشنای عقربه‎ای و با طراحی زیبا تولید شده اند.
به لطف بهره‌گیری از تکنولوژی GPS و NTP Server و کنترل وضعیت ساعت در هر دوازده ساعت با ساعت جهانی؛ این ساعت‌ها همواره هماهنگ با یکدیگر بوده و هیچگاه اختلافی در آن‎ها دیده نخواهند شد.

ساعت های تحت شبکه (IP PoE Clock)  میتوانند به راحتی و با ارتباط از طریق کابل شبکه یا بصورت بیسیم از بستر اینترنت و یا NTP Server  مجموعه، ساعت دقیق را دریافت و با توجه به منطقه زمانی تنظیم شده روی آنها به دقت هرچه تمام کار کنند.

از دیگر ویژگی های کاربردی  (ساعت های مرکزی آنالوگ و دیجیتال) تولیدی شرکت ارتباط نیرو  قابلیت کار با زوج سیم میباشدکه ضمن این که میتوان در هزینه کابل کشی صرفه جویی کرد قابلیت این را دارد که از زوج سیم به عنوان تغذیه و همچنین ارسال اطلاعات استفاده کند ولی در این صورت امکان مانیتورینگ و تحت  شبکه TCP/IP  بودن را از دست میدهد و در کنار آن نیازمند به یک دستگاه مادر ساعت  میباشد که ساعت دقیق را از شبکه داخلی مجموعه،اینترنت و یا از ماهواده های GPS گرفته و با پروتکل خاص خود برای ساعت های زیر مجموعه ارسال کند.و این امر باعت کاهش چشمگیر هزینه های زیرساخت شبکه برای اماکن در حال بهره برداری میباشد.

کاربردها


 ویژگی ها: